"Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" etkinliği düzenlendi

 

04.03.2020 63

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" etkinliği, Karaman Halk Eğitimi Merkezi tarafından gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından milli kültür değerlerin korunarak yeni kuşaklara aktarılması ve tanıtılması amacıyla başlatılan "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" projesi kapsamında, Karaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde "Keçe tepme tekniği ve yapımı" etkinliği gerçekleştirildi.

Karaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet SERİN, geleneksel el sanatlarının yaşatılması ve yaygınlaştırılması için "Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor" projesinin oldukça önemli bir proje olduğunu söyledi.

Bu kapsamda, gerçekleştirilen etkinlikte, eğiticimiz Mevlüt OĞUZ tarafından kursiyerlerimize keçe tepme tekniğinin tarihçesi ve yapımı hakkında bilgi verdi. Gönüllü kursiyerlerimiz de bu tekniğin yapılışını eğiticimiz eşliğinde uyguladılar.

Mehmet SERİN, "Hayat boyu öğrenme kapsamında belirlediği hedeflerin üzerine çıkan Karaman dın Halk Eğitim Merkezi, her geçen gün çıtasının biraz daha yükseltiyor. Bu kapsamda Karaman'da birçok noktada kursla hizmetlerini devam ettiren halk eğitim merkezimizden, kursiyerler ve vatandaşlar oldukça memnun. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel el sanatlarının yaşatılması ve yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" projesi kapsamında da unutulmaya yüz tutmuş birçok eser ustaların bilgi ve becerisiyle kursiyerlerin ellerinde hayat buluyor."dedi.

04-03-202004-03-202004-03-202004-03-202004-03-202004-03-202004-03-2020